2015-2020Evenimente

O după-amiază de Bingo la Xaverianum

DSC_0332Elevii s-au gândit ca în perioada Postului Mare, când ne pregătim pentru învierea Mântuitorului, să facă mai multe fapte bune. Astfel, ei au organizat la nivel de profilul jocul „Îngerașul”, prin care fiecare era provocat să fie un îngeraș bun pentru unul dintre elevii de la profil. În perioada Postului fiecare îngeraș a avut datoria de ai fi alaturi de copilaș fără a se lăsa cunoscut. Acest joc s-a încheiat luni 21 martie, în Săptămâna Mare, când îngerașul a fost făcut cunoscut și a oferit copilașului un mic cadou. Jocul „Îngeraș- Copilas” a fost una dintre cele mai frumoase activități la care au participat toți elevii profilului de teologie romano-catolică.

În aceeași zi de luni, 21 martie, a avut loc pentru elevii de la profilul de teologie și un concurs Bingo, cu premii atractive pentru fiecare participant. Atmosfera a fost una relaxantă și recreativă, fapt ce s-a putut observa pe chipul elevilor. Ne-am bucurat nespus pentru aceste momente frumoase petrecute împreună.

Claudia Cichi, clasa a XII-a D

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *