2015-2020Evenimente

O nouă generație de absolvenți

Cei 28 de absolvenți ai profilului de teologie romano-catolică din acest an, 2018, au marcat momentul finalului de liceu printr-o festivitate desfășurată joi, 25 mai, pe „Aleea cu Castani”, alături de ceilalți absolvenți ai Colegiului Pedagogic „Vasile Lupu”.

După patru ani de studiu și muncă, elevii clasei a XII-a E, din cadrul Colegiului Pedagogic „Vasile Lupu” Iași, clasă cu profil de teologie romano-catolică, au marcat finalul perioadei liceului prin festivitatea de premiere, desfășurată în curtea școlii.

Înconjurați de profesori și colegi, împreună cu actualul lor diriginte, pr. Claudiu Robu, și având suportul moral al celorlalți doi diriginți care s-au perindat la cârma clasei (pr. Mihail Cojan și pr. Marius Bereșoae), elevii au trăit momente încărcate de emoție și recunoștință. Doamna directoare, prof. Mihaela Ungureanu, i-a felicitat pentru această realizare a vieții lor.

Premianții clasei în acest an școlar au fost:

Premiul I: Bișog Cristian

Premiul II: Andrici Paul și Blăjuță Iuliana

Premiul III: Blaj Paul

Mențiuni: Andrieș Agneza, Tălin Marieta, Gabor Lucian, Buzatu Robert, Fechită Ionuț

A doua zi, vineri, 25 mai, festivitatea s-a mutat la „Castel”, unde a avut loc balul de absolvire.

Succes pe mai departe!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *