2015-2020Evenimente

S-a încheiat anul școlar 2017-2018

Festivitatea de încheiere a anului școlar 2017-2018, pentru elevii Colegiului Pedagogic „Vasile Lupu” din Iași, s-a desfășurat joi, 14 iunie. Cele câteva sute de elevi ai școlii, însoțiți de diriginți, au participat cu vii emoții la momentul festiv organizat cu această ocazie. S-au acordat diplome și premii celor mai buni dintre elevi.

Curtea Colegiului Pedagogic „Vasile Lupu” din Iași a devenit neîncăpătoare în dimineața zilei de joi, 14 iunie 2018, când elevii claselor V-XI s-au aliniat pentru a participa la festivitatea de premiere. Mulți părinți au ales să fie alături de copiii lor la acest eveniment.

Doamna director Mihaela Ungureanu, în discursul ținut cu această ocazie, a ținut să sublinieze frumusețea sufletului de copil, care se lasă modelat de înțelepciunea și pasiunea mentorului și a profesorului. Diriginții s-au succedat rând pe rând la microfon pentru a premia fruntașii claselor. La clasele cu profil de teologie romano-catolică au fost evidențiați următorii elevi:

Clasa a IX-a E (diriginte: pr. Paul Budău)

Premiul I: Flandorfer Christian

Premiul II: Gîrleanu Marta

Premiul III: Bălan Delia

Mențiune: Pal Robert, Lauș Maria-Luiza, Amartinesei Iulian, Relea Maria, Bereșoae Robert, Bereșoae Eduard

Clasa a X-a E (diriginte: pr. Iosif Iacob)

Premiul I: Antal Paul și Carasevici Andrei-Gheorghe

Premiul II: Poiană Paul

Premiul III: Burlacu Gabriel

Mențiune: Diaconu Bianca, Pal Leonard, Barticel Iosif, Ignat Ionuț, Blăjuță Claudia, Farcaș Celina

Clasa a XI-a E (diriginte: pr. Petru-Sebastian Tamaș)

Premiul I: Toma Iulia (media anuală 10)

Premiul II: Petrișor Iosif-Cătălin

Premiul III: Buzincu Mălina, Simon Irina

Mențiune: Mihai Anca, Roca Alina, Ungureanu Silviu, Burlacu Iulian, Șolot Petru, Cazacu Larisa

Felicitări și vacanță frumoasă!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *