2015-2020ConcursuriEvenimente

Tinerii de azi, antreprenorii de mâine

Premiul III – aceasta este distincția obținută de elevii Cezar Bogdan, Antal Paul și Pal Leonard-Gabriel din clasa a XI-a la Colegiul Pedagogic ,,Vasile Lupu”, Iași, profilul de teologie romano-catolică, îndrumați de doamna profesoară Daniela Chiorescu, care au participat la Concursului Național de Antreprenoriat ,,Tinerii de azi, antreprenorii de mâine”, desfășurat în luna decembrie 2018.

Elevii au participat la concurs cu proiectul ,,Future vision”. Proiectul lor a constat în construirea unei cantine pentru săraci, acesta fiind un proiect non-profit. Proiectul a obținut locul al III-lea la secția participare indirectă, jurații spunând că „eleganța lor și modul de prezentare le-au adus un plus la punctaj”.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *