Urări de Crăciun

sacra famiglia„Într-adevăr, atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, încât l-a dat pe Fiul său, unicul născut, ca oricine crede în el să nu piară, ci să aibă viaţa veşnicã” (In 3,16).

Stimaţi profesori, dragi elevi şi vizitatori ai site-ului nostru,

Sărbătoarea Crăciunului este o sărbătoare a bucuriei, a generozităţii, a iubirii şi a păcii. Pentru creştini, ea esteprin excelenţă şi o sărbătoare a credinţei, în care celebrăm începutul mântuirii noastre prin darul inefabil pe care Dumnezeu Tatăl ni-l face în persoana Fiului său. Astfel noi suntem chemaţi să facem parte din marea familie care-l are pe Dumnezeu ca Tată. În dieceza de Iaşi celebrăm şi Anul Familiei.

În acest context special, vă urăm din inimă, vouă şi familiilor voastre ca, primindu-l pe Pruncul Isus, să beneficiaţi de toate harurile şi darurile pe care El, cu mare generozitate le revarsă asupra tuturor celor „de bunăvoinţă”!

Sărbători Fericite!

La Mulţi Ani!

Pr. Benone Lucaci

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *