Zilele școlii

Zilele Colegiului Pedagogic „Vasile Lupu” din Iași au fost marcate luni, 18 decembrie 2017, prin diferite manifestări omagiale. O parte dintre elevii școlii au putut urmări în Laboratorul Multimedia o prezentare istorică despre armele de tortură, pregătită de profesori reputați de la Facultatea de Istorie a Unviersității „Al.I. Cuza”. De asemenea, în prezența doamnei director Mihaela Ungureanu și a corpului profesoral, elevii au prezentat în holul central al școlii un spectacol de muzică și dans.

Mai mulți elevi de la profilul de teologie romano-catolică au făcut parte din corul „Vasiliana”, dirijat de doamna profesoară Simona Boroda, iar elevul Paul Antal a interpretat o piesă la pian. Totodată, în holul școlii s-a deschis o expoziție cu vânzare pentru felicitari de Crăciun realizate de elevii școlii, banii adunați urmând a fi folosiți în scop caritabil.

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *