Al patrulea premiu de excelență „prof. dr. Mariana Georgeta Purțuc”

Fundația Pro Educatione a oferit în acest la acest început de an școlar cel de-al patrulea premiu de excelență în memoria doamnei profesoare Mariana Purțuc, de pie memorie.  

Premiul, în valoare de 1000E a fost acordat șefei de promoție din acest an a Colegiului Pedagogic (2016-2020), Gheorghiță Maria. Decernarea premiului a avut loc în ziua de luni, 14 septembrie, în prezența profesorilor și elevilor Colegiului Pedagogic „Vasile Lupu”, cu ocazia deschiderii noului an școlar.  

Pr. Prof. Petru Sebastian Tamaș, președintele Fundației i-a înmânat premiul, a felicitat-o pe câștigătoare și a încurajat-o să fie perseverentă în demersul ei intelectual, fără a uita însă să fie un „om adevărat”, căci omul valorează mai mult decât orice premiu. 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *