Curs festiv pentru absolvenţii clasei a XII-a

DSC_0824Ajunşi la finalul ciclului liceal, elevii clasei a XII-a F au trăit luni, 25 mai, o zi deosebit de emoţionantă. A avut loc ultima strigare a catalogului, iar absolvenţii, îmbrăcaţi în ţinuta consacrată acestui eveniment, au păşit plini de emoţie în faţa tuturor pentru a primi diploma de absolvire. La eveniment au participat şi persoane aproapiate celor care şi-au încheiat anii de liceu, primind astfel flori şi multe „încurajări”. Dirigintele, pr. Petru Tamaş i-a felicitat pentru drumul acestor patru ani de liceu, exprimându-şi speranţa că au reuşit să devină „oameni de valoare”. Întreaga manifestare a fost coordonată de doamna director, Prof. Mihaela Ungureanu.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *