2010-2015Evenimente

Liturghie pentru misiuni

DSC_6632Pr. Isidor Mârţ, care lucrează de mulţi ani în Kenya, la Maikona, a celebrat joi, 28 mai, Liturghia de seară, în cadrul căreia elevii noştri au prezentat darul lor pentru copiii din Africa. Părintele, întors doar pentru câteva săptămâni în ţară, ne-a prezentat imagini despre viaţa pe care o trăiesc oamenii acolo şi ne-a explicat cât de mult îl iubesc pe Isus. Într-o zi, spunea părintele, a fost întrebat de un copil: „Părinte, dar ce mai face Isus?” Mulţumindu-le pentru darul făcut copiilor din Africa, părintele i-a încurajat pe elevi să se pregătească bine pentru viaţă, căci lumea are nevoie de ei, lumea are nevoie de tineri puternici, iubitori de Dumnezeu şi de oameni.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *