2015-2020ConcursuriEvenimentePerformanțe

Gala excelenței

În sala de festivități a Universității de Științe Agricole și Medicină Veterinară din Iași s-a organizat joi, 7 decembrie 2017, Gala Excelenței în educație. Inspectoratul Școlar al Județui Iași, organizatorul manifestării, a invitat la eveniment personalități importante din lumea Iașului: primar, consilieri, parlamentari, oameni de afaceri, directori, profesori și, bineînțeles, cei mai buni elevi ai județului.

Au fost acordate numeroase premii și distincții pentru rezultatele obținute la olimpiadele școlare naționale și internaționale desfășurate în anul 2017, în total, aproximativ 700 de premii. Între elevii distinși cu premii s-au aflat și cei patru elevi de la profilul teologic, însoțiți de profesorii lor, care au obținut rezultate deosebite la Olimpiada Naționla de Religie Romano-Catolică, secțiunea Discipline teologice, în anul școlar trecut:

Andrei Carasevici, clasa a IX-a, premiul I, coordonator pr. Iosif Iacob

Iulia Toma, clasa a X-a, mențiune, coordonator pr. Petru Tamaș

Paul Andrici, clasa a XI-a, premiul II, coordonator pr. Petru Tamaș

Ioana Bonaparte, clasa a XII-a, premiul I, coordonator pr. Claudiu Robu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *