2015-2020Evenimente

Zi de reculegere

Elevii profilului de teologie romano-catolică (Liceul Catolic – Iași) au participat sâmbătă, 17 decembrie 2017, la un program spiritual (zi de reculegere) de pregătire pentru sărbătoarea Nașterii Domnului.

Pentru o mai eficientă valorificare a acestei oportunități, clasele a IX-a și a X-a au trăit această zi la Centrul de Plasament „Sf. Iosif”, fiind coordonați de pr. Egidiu Condac, directorul Centrului Diecezan Caritas Iași. Elevii claselor a XI-a și a XII-a au trăit această zi în Casa de Bătrâni „Sf. Iosif” din Bucium, fiind coordonați de pr. prof. dr. Fabian Doboș, capelan universitar.

Ziua s-a dovedit a fi una deosebit de frumoasă, elevii au fost antrenați din plin în activitățile propuse fie în plen, fie în grupuri. Ei au avut, de asemenea, posibilitatea să se pregătească la sărbătoarea Nașterii Domnului spovedindu-se și împărtășindu-se.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *