2020-2025Evenimente

Hramul Căminului Xaverianum

PS Petru Sescu, episcopul auxiliar de Iași, a vizitat vineri, 3 decembrie 2021, Căminul Xaverianum. Cu această ocazie a fost comemorat Sf. Francisc Xaveriu, patronul spiritual al casei, și a fost organizată o întâlnire între episcop și elevi. În cadrul Liturghiei, episcopul i-a îndemnat pe elevi să se îngrijească de creșterea lor umană și intelectuală, căci sunt mulți care privesc spre ei cu speranță. În cadrul „dialogului de suflet” purtat cu elevii, Preasfințitul a răspuns întrebărilor și a împărtășit aspecte inedite din viața sa. Elevii i-au cântat preasfințitului și l-au asigurat de tot sprijinul lor.

Album foto: 3 decembrie 2021 – Hramul Căminului Xaverianum

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *