În sunet de colinde

Colindele au răsunat înălțător în sala de spectacole a Căminului Xaverianum. Elevii claselor de la profilul teologic au colindat, au jucat scenete de teatru, au urat și l-au primit pe Moș Crăciun. Totul s-a întâmplat marți, 21 decembrie 2022. Au fost prezenți preoții diriginți și angajații Fundației Pro Educatione, cei care se îngrijesc de buna funcționare a Căminului. Cu această ocazie, cele mai curate camere au fost apreciate cu premii.

Institutul Teologic și Episcopia Romano-Catolică sunt cele două destinații, spre care s-au îndreptat pentru a colinda elevii găzduiți în Căminul Xaverianum, în ziua de luni, 20 decembrie 2021. Au întâlnit gazde primitoare și bucuroase de colind. PS Iosif Păuleț (Episcopul Romano-Catolic de Iași) și pr. Ștefan Lupu (Rectorul Seminarului) i-au încurajat pe elevi în pregătirea lor și le-au urat un „Crăciun binecuvântat”.

Album foto: Elevii profilului de teologie colindă (20-21 decembrie 2021)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *