2015-2020Evenimente

Omul de succes, de la vis la realitate

Doamna prof. Adriana Robu a fost invitata Fundației Pro Educatione, pentru o prezentare despre educație. Evenimentul a avut loc joi, 7 noiembrie, la Căminul Xaverianum, și au participat elevii găzduiți în acest cămin (aproximativ 80).

Doamna profesoară, cu talent și măiestrie didactică i-a purtat cu mintea pe participanți prin cele mai misterioase colțuri ale minții umane. Elevii au avut astfel ocazia să descopere posibile „rețete” ale unei vieți împlinite, dar, mai ales, secrete pentru a învăța mai bine și a alege „mai înțelept” viitorul lor. Provocarea la a gândi, la a fi organizați, la a avea niște repere valorice au fost doar câteva dintre punctele cheie ale prezentării. Elevii au pus întrebări, ceea ce a demonstrat interesul lor pentru subiectul în discuție.

Iulia Amartinesei, clasa a XI-a

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *