2015-2020Evenimente

Bucovina, tărâm de vis

Ce poate fi mai frumos la sfârșitul unui an școlar decât să petreci timp în mijlocul naturii împreună cu colegii tăi? Împinși de această dorință, în perioada 15-18 iunie, împreună cu părintele diriginte Iosif Iacob, elevii clasei a XI-a au organizat o excursie în Bucovina.

Am fost zile frumoase, pline de soare, zâmbete, flori, fotografii, mici nebunii și multe altele. Am trecut prin localități, precum Poiana Micului, Gura Humorului, Vatra Dornei. Am urcat pe munte și ne-am blălăcit în ape răcoroase. Am numărat stelele noaptea și ne-am lăsat încălziți de razele dogoritoare ale soarelui. Am admirat parfumul florilor și ne-am cățărat în copaci seculari. Toate acestea în doar câteva zile. Și era doar începutul vacanței.

Celina Farcaș, clasa a XI-a

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *