2015-2020Evenimente

Festivitatea de premiere

Sfârșitul anului școlar este unul dintre cele mai emoționante momente pe care le trăiește un elev. Pe de o parte, te îmbie dorința de a petrece mai mult timp în familie, de a pleca în călătorii; pe de altă parte, depărtarea fizică de colegi trezește adesea sentimente mai puțin plăcute.

Festivitatea de premiere, desfășurată vineri, 14 iunie 2019, prin care s-a pus punct încă unui an școlar, reprezintă o bună ocazie de analiză a rezultatelor obținute. Curtea Colegiului Pedagogic fremăta dis de dimineață de elevi și părinți dornici să fie apreciați în public pentru munca și rezultatele obținute.

La profilul de teologie romano-catolică, în acest an școlar s-au remarcat următorii elevi:

Clasa a IX-a: Fechită Gabriel și Abramiuc Vlad (Premiul I), Mihoc Olimpia (Premiul II), Apostol Alexandra (Premiul III), Giurgilă Beatris – Tulbure Dominic – Ghiuzan Antonela – Bobernaga Ana Maria (Mențiune)

Clsa a X-a: Balan Delia (Premiul I), Flandorfer Christian și Bereșoae Eduard (Premiul II), Gîrleanu Marta și Bereșoaei Robert (Premiul III), Pal Robert – Amartinesei Iulian – Relea Maria – Andrieș Alexandra (Mențiune)

Clasa a XI-a: Carasevici Gheorghe (Premiul I), Poiană Paul (Premiul II), Antal Paul (Premiul III), Diaconu Bianca – Burlacu Gabriel – Mihoc Otilia – Farcaș Celina – Săbăuanu Andreea – Barticel Iosif (Mențiune

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *