2015-2020Evenimente

Deschiderea anului școlar

Anul școlar 2019-2020 și-a deschis porțile luni, 9 septembrie 2019. Festivitatea de deschidere la Colegiul Pedagogic „Vasile Lupu” din Iași s-a desfășurat, ca de obicei, pe aleea cu castani. Elevii și profesorii lor, îmbrăcați în uniforma specifică, au pășit cu emoție și încredere pragul noului an școlar. Multe așteptări și speranțe se aștern înaintea lor. Cei mai emoționați erau cei de clasa a IX-a. Discursul doamnei directoare a invitat la a aprofunda valoarea școlii și a rolul ei pentru o dezvoltare armonioasă a întregii societăți.

În următorul an școlar, clasele profilului de teologie romano-catolică se prezintă astfel:

Clasa a IX-a, 28 elevi, diriginte: pr. Petru Sebastian Tamaș

Clasa a X-a, 25 elevi, diriginte: pr. Ionuț-Eremia Imbrișcă

Clasa a XI-a, 28 elevi, diriginte: pr. Claudiu Robu

Clasa a XII-a, 19 elevi, diriginte: pr. Iosif Iacob

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *