Din nou la drum

sdc10710Luni, 13 septembrie 2010, încep cursurile noului an şcolar 2010-2011. Dorim mult succes tuturor elevilor şi profesorilor. Spunem bun venit mai ales bobocilor precum şi părintelui Claudiu Robu, recent numit de către Preasfinţitul nostru Petru Gherghel profesor la Şcoala Normală „Vasile Lupu”, la profilul teologie romano-catolică.

Bun venit  celor care se vor caza anul acesta la noul nostru cămin, Căminul Xaverianum, din strada Frederic, nr. 18. Vă aşteptăm în cursul zilei de duminică, de preferat însoţiţi de părinţi.

Celor din clasa a XII-a le dorim un an şcolar cât mai bun.

Deschiderea noului an şcolar va avea loc luni, la ora 9, printr-un scurt moment festiv, după care vor începe cursurile. Doamne ajută!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *