2015-2020Evenimente

Festivalul toamnei

Bobocii sosiți în acest an la Căminul Xaverianum și la Liceul Catolic (profilul de teologie din cadrul Colegiului Pedagogic „Vasile Lupu”) s-au bucurat și în acest an de o bună primire din partea colegilor mai mari. A fost organizată o seară specială în onoarea lor, joi, 17 octombrie. De organizarea evenimentului s-au ocupat elevii de clasa a XII-a, invitată specială fiind doamna director Mihaela Ungureanu.

Îmbrăcați în haine de sărbătoarea „boboceii” au defilat frumos, în aplauzele publicului, și a fost la înălțime la probele prin care au trebuit să treacă. A fost o îmbinare armonioasă de muzică, teatru, dans. Elevii fiecărei clase au pregătit momente prin care au exprimat, așa cum au simțit ei, bucuria de a fi împreună și de a se întâlni. La final, doamna directoare, Mihaela Ungureanu, i-a felicitat pe elevi pentru activitatea organizată și i-a încurajat să poarte cu ei în fiecare zi bucuria pe care au trăit-o în această seară.

Dominic Dancă, clasa a XI-a

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *