2015-2020Evenimente

Un week-end ca în familie

Elevii clasei a IX-a, împreună cu părintele diriginte, Ionuț Ieremia Imbrișcă, au organizat între 7 și 9 iunie o ieșire în mijlocul naturii. După primul an de liceu din viața noastră, simțeam nevoia să ieșim departe de casă și școală împreună, pentru a gusta mai bine din bucuria prieteniei și a noilor relații pe care le-am închegat. Niciodată nu e mai potrivită o astfel de ieșire decât finalul anului școlar, atunci când mediile sunt aproape încheiate și nu mai ești preocupat pentru o posibilă evaluare.

Izvorul Muntelui, Toaca, Dochia erau până atunci, pentru mulți dintre noi, doar niște repere din cartea de geografie. Acum, că le-am văzut cu ochii noștri și, chiar mai mult, am străbătut aceste distanțe „la picior”, altfel poate fi înțelese. Cântecele, glumele, jocurile, pregătirea hranei – toate s-au îmbinat în mod armonios și ne-au ajutat să ne privim cu alți ochii unii pe alții și să ne dorim ca astfel de experiențe să se mai repete.

Beatris Giurgilă, clasa a IX-a

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *