Școala altfel 2013

10Săptămâna ”Școala altfel, care anul acesta a purtat titlul „Să ştii mai multe, să fii mai bun”, a coincis cu Săptămâna luminată a Paștelui, pentru noi, credincioșii catolici. Astfel, am căutat să împletim bucuria învierii lui Cristos cu o serie de activități care să ne ajute, într-adevăr, să știm mai multe și să fim mai buni.

Iată câteva din activitățile la care au participat elevii de la profilul teologic în această săptămână: concert de cântece pascale, vizitarea Căminului de Bătrâni „Sf. Iosif”, vizitarea Institutului Teologic Romano-Catolic, a Mănăstirii Cetățuia, a Centrului Militar din Copou și a unor muzee, repetiție la o piesă de teatru, vizionare de film și dezbatere pe tema incluziunii copiilor autiști în școală, sfaturile medicului pentru un stil de viață sănătos, întreceri sportive, momente recreative şi de comuniune între elevi.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *