Inaugurare teren de fotbal

p1100424Duminică, 17 octombrie 2010, la Fraţii Şcolilor Creştine din cartierul Tătăraşi, s-a inaugurat un teren cu gazon artificial, inaugurare la care au fost invitaţi şi au participat şi elevi ai liceului nostru.

Într-o atmosferă festivă, în prezenţa a numeroşi invitaţi preoţi, călugări din Iaşi şi din străinătate, precum şi tineri, părintele decan Iosif Dorcu a binecuvântat noul teren şi a dat startul în acţiunea cu care scop s-a făcut acest teren: să fie un mijloc de recreere şi de întâlnire în spirit creştin dintre tineri din diferite centre educative din Iaşi.

În meciurile care au urmat, elevii noştri s-au prezentat onorabil, singurul lucru care ar mai trebui îmbunătăţit este echipamentul.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *