O tradiţie frumoasă

p1100324De-a lungul anilor, s-a creat deja o tradiţie în cadrul profilului de teologie romano-catolică de la Şcoala Normală „Vasile Lupu„ din Iaşi. Această tradiţie include o ieşire la iarbă verde, după primele săptămâni de şcoală, spre a petrece o zi împreună într-un cadru informal. O zi perfectă pentru a le spune bobocilor din clasa a IX-a că îi acceptăm în colectivul nostru şi îi iubim, deoarece sunt cei mai mici…

Anul acesta, acest eveniment a avut loc pe data de 25 septembrie.

După momentul liturgic, care nu a putut lipsi din program, deoarece nu vrem să facem nimic „sine Deo”, au urmat jocurile, plimbările, masa împreună. După jocuri, ca în fiecare an am făcut cunoştinţă cu bobocii.

Ca şi concluzie, vreau să vă zic că această ieşire la iarbă verde este unul dintre cele mai interesante şi frumoase momente ale profilului.

Oprea Cristina

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *